Wyszukaj
Newsletter
Podaj nam swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach

Ojciec Konstanty Bajko. Teolog, nauczyciel, lekarz

Książki » Inne

Autor: Doroteusz Fionik
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 144
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-946675-2-8
Cena:35.00
masz pytania?

o. Konstanty Bajko należał do starej, prawosławnej rodziny z Białowieży, sięgającej czasów XV stulecia. Dotknęły go trudy „bieżeństwa". Otrzymał wykształcenie w szkole podstawowej i średniej. Studiował teologię w Seminarium Duchownym w Wilnie, później na Studium Teologii Prawosławnej w Uniwersytecie Warszawskim. Wyróżniał się wśród studentów zdolnościami i pilnością w studiach. Świadczyć może o tym znajomość języków obcych. Mimo okrucieństw czasów zesłania z lat 1946-1956, jeszcze w latach 60-tych imponował znajomością języka niemieckiego, francuskiego, rumuńskiego, greckiego, łacińskiego.

 

Życie ks. Konstantego Bajko można, bez wątpliwości, określić jako życie wyznawcy, męczennika za wiarę. Odwagę wyznawania wiary wykazywał już w czasie studiów w Warszawie. Jako duchowny imponował odwagą, dogłębną wiedzą teologiczną, zdolnością bezkompromisowego świadczenia o swojej wierze. Należał do grona uczniów Metropolity Dionizego, którzy pozostali wierni swojemu Ojcu Duchowemu w najtrudniejszych czasach.

 

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z książką. Warto pamiętać o wielkich i świętych naszych przodkach w wierze. Uczą nas bowiem wytrwałości w niej i zapewniają o pomocy Bożej w każdej sytuacji.

 

Jeremiasz Prawosławny Arcybiskup 

  
Moje menu
Informacje
 
DRE STUDIO Rozwiązania dla biznesu