Wyszukaj
Newsletter
Podaj nam swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach

Objaśnienie dziesięciu przykazań danych Mojżeszowi

Książki » Komentarze Pisma Świętego

Autor: Święty Mikołaj Serbski
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
ISBN: ISSN 1426-191-X
Waga (g): 40
Cena:3.50
masz pytania?

OTO PRZYKAZANIA, które dał Pan Bóg Zastępów ludziom za pośrednictwem Swego wybrańca i proroka Mojżesza na górze Synaj (Wj 20,2-17):

1.         Jam jest Pan Bóg twój... Nie będziesz miał żadnych innych bogów prócz Mnie.
2.         Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie w górze i które są w wodach pod ziemią; nie będziesz się im kłaniał ani im będziesz służył.
3.         Nie będziesz na próżno wypowiadał imienia Pana Boga twego.
4.         Pamiętaj na dzień sobotni, abyś go święcił: sześć dni pracuj i wykonaj w nich wszystkie roboty twoje, ale w dzień siódmy sobota – Panu Bogu twemu.
5.         Czcij ojca i matkę twoją, aby ci dobrze było i abyś żył długo na ziemi.
6.         Nie zabijaj.
7.         Nie cudzołóż.
8.         Nie kradnij.
9.         Nie będziesz fałszywie świadczył przeciw bliźniemu twemu.
10.       Nie zapragnij żony bliźniego twego, nie pożądaj domu bliźniego twego, ani pola jego, ani sługi jego, ani służebnicy jego, ani wołu jego, ani osła jego, ani żadnego bydlęcia jego, ani wszystkich (rzeczy), które są bliźniego twego.

Zaiste, krótkie jest to Prawo, jednakże te przykazania wiele mówią każdemu, kto potrafi myśleć i kto dąży do zbawienia swojej duszy.

Ten, kto nie pojmuje umysłem tego głównego Prawa Bożego, nie będzie w stanie zaakceptować ani Chrystusa, ani Jego nauki. Kto nie nauczy się pływać w płytkiej wodzie, ten nie będzie w stanie pływać na głębokich wodach, gdyż utonie. A kto wcześniej nie nauc

Powtarzam: kto nie przestrzega przykazań Pana, danych Mojżeszowi, daremnie będzie pukał do drzwi Królestwa Chrystusowego.

A co głosi pierwsze Prawo Boże i co oznaczają przykazania Pańskie, pojmiemy, jeżeli przyjrzymy się im z bliska i dłużej się nad nimi zastanowimy.

Moje menu
Informacje
 
DRE STUDIO Rozwiązania dla biznesu