Wyszukaj
Newsletter
Podaj nam swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach

Przewodnik po życiu duchowym

Książki » Literatura patrystyczna/Polecane

Autor: Sw. Barsanofiusz i Jan
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 128
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-88325-96-0
Waga (g): 180
Cena:15.00
masz pytania?

ŚW. BARSANUFIUSZ I ŚW. JAN PRZEWODNIK PO ŻYCIU DUCHOWYM
Odpowiedzi na pytania uczniów
Wybór o. Serafima Rose

Ze wstępu

O TYM TŁUMACZENIU
W roku 1970, kiedy o. Serafim Rosę razem ze swoim współbratem w trudach o. Hermanem został w górach północnej Kalifornii postrzyżony na mnicha, postawił sobie następujące cele:
1. Prowadzić życie monastyczne, na ile to będzie możliwe, w tradycji prawosławnych pustelników wszystkich wieków, a w szczególności tych najbliższych w czasie... Tak jak oni uciec od świata oraz wszelkich światowych dociekań, we wzajemnym posłuszeństwie,

2. Nieustannie karmić się duchowo przez Żywoty i pisma świętych Ojców Cerkwi Prawosławnej... przekładać je, żyć nimi i wdrażać te pouczenia w praktyce codziennego życia.

3. Rozpowszechniać wśród tych wszystkich, którzy tego pragną, prawosławne nauczanie patrystyczne, zwłaszcza przy pomocy słowa drukowanego, wzmacniać i zachęcać innych, aby swoje chrześcijańskie życie budowali na tym fundamencie.
Podczas pierwszych kilku lat swojego życia w lesie ojcowie Serafim i Herman mogli osiągnąć swoje cele bez problemu. Niewielu gości odwiedzało ich w oddalonej i nieznanej samotni. Ten okres prawie zupełnej izolacji był dla nich niezbędny do „przesiąknięcia

Jednak ojcowie nie mogli pozostać w swojej dobrowolnej izolacji na zawsze. Około roku 1973 ich mała pustelnia św. Hermana stała się miejscem pielgrzymek; zaczęli też pojawiać się pierwsi nowicjusze pragnący rozpocząć życie monastyczne.

Moje menu
Informacje
 
DRE STUDIO Rozwiązania dla biznesu