Wyszukaj
Newsletter
Podaj nam swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach

Moje życie ze starcem Józefem

Nowości/Książki » Literatura patrystyczna

Autor: Starzec Efrem z Filoteu
Wymiary: 15,5 x 21,5
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 252
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-65594-19-8
Waga (g): 445
Przekład: Mniszka Nikołaja
Cena:32.00
Towar niedostępny
masz pytania?

Książka "Moje życie ze starcem Józefem" - spotkanie z hezychazmem, nieprzerwaną czcią i służbą Bogu, praktykowaną na św. Górze Atos.

 

Starzec Józef Hezychasta to jedna z najwybitniejszych postaci duchowej XX wieku. Słowa Starca, ktore doszły do nas w listach do jego duchowych dzieci, można porównać do słów wielkich świętych ojców. Możliwe jest to tylko wtedy, jeżeli życie ascety nie ustępuje żywotom świętych ojców.

 

Dzięki wspomnieniom jego ulubionego ucznia Efrema możemy poznać tę niezwykłą postać duchowego ojca atoskich mnichów. Autor tej książki, Starzec Efrem, był proihumenem monasteru Filoteu na Atosie, a następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył około dwadzieścia monasterów, w ktorych życie monastyczne płynie według atoskich reguł i nauk Starca Józefa.

 

W publikacji poznasz osobowość starca, życie i nauczanie. Nauczanie głębokie i wysokie, w szczegolności lekcje modlitwy Jezusowej, które stały się podstawową regułą modlitewną dla niezliczonych tysięcy mnichów i ludzi świeckich.

 

100 pierwszych stron możesz przeczytać on-line.

 

Polecamy także:

Bratczyk 288 - Moje życie ze starcem Józefem
3.00
   
 
Moje menu
Informacje
 
DRE STUDIO Rozwiązania dla biznesu